Akdeniz Belediyesi, Hal Camii önüne tente kurdu

Akdeniz Belediyesi, Hal Camii yönetimi ve camiye namaz kılmaya gelen vatandaşlardan gelen talebi çok kısa süre içinde değerlendirerek, cami önüne açılır-kapanır özelliğe sahip 6 adet yüksek, geniş ve metrelerce uzunluğa sahip tente kurdu. Caminin hemen önünden geçen cadde üzerine kurulan tenteler sayesinde, özellikle Cuma namazlarında dışarıya taşan cami cemaati, kış aylarında yağmurdan, yaz aylarında da güneşten korunabilecek. Montaj ve kurulumu geçen hafta yapılan tenteler, cami yönetimi ve cemaatin beğeni ve takdirini topladı.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, yaptığı yazılı açıklamada, cami cemaatinin yaşadığı bir sıkıntıyı ortadan kaldırmaktan mutlu olduklarını belirterek, “Kentimiz sakinlerinin yaşamını kolaylaştırmak belediye olarak en büyük görevimizdir. Belediyemizin sahip olduğu bütün imkanları, vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya daima hazırız. Belediye binası karşısında yer alan Hal Camii önüne kurduğumuz tenteler sayesinde cami cemaati, ibadetlerini çok daha rahat bir şekilde yerine getirebilecektir. Bu hizmetimizin, camimize ve cemaatimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Mithat Ertaş, yeniden ASKF’nin başkanı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir