Akdeniz Bölge Komutanlığı Bandosu Tarsus’ta konser verdi

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi tarafından 14 yıl önce oluşturulan Çanakkale Zafer Parkı’na yerleştirilen Nusret Mayın Gemisi, ziyaretçi akınına uğrarken, Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümü nedeniyle süslendi.

Çanakkale Savaşları’nın kazanılmasında önemli rol oynayan ve Mersin Limanı’nda terk edilmiş haldeyken Tarsus Belediyesi’nce satın alınarak 2003 yılında restore edilen Nusret Mayın Gemisinin orijinali şu an müze olarak genç nesillerin akınına uğruyor.

Akdeniz Bölge Komutanlığı Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl kutlamaları programı çerçevesinde Nusret Mayın Gemisi’nin önünde Akdeniz Bölge Komutanlığı Bandosu Çanakkale zaferine özgü bir konser verdi.

Konseri Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Tarsus Belediye Başkan yardımcıları Hüseyin Boro, Rıdvan Aksoy ve Serap Kurtçu, Tarsus Jandarma Komutanı Binbaşı Mahmut Erin, izciler ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir grup dinledi.

Bir önceki yazımız olan AK Parti Mezitli’de referandum çalışmaları hızlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir