Bakan Elvan: “Karanlık odakların yapmak istedikleri değil, milletimizin ne dediği önemli”

Bizim için önemli olan milletimizin ne dediği, sizlerin ne dediğidir dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin’in Erdemli ilçesinde Türkiye Gençlik Teşkilatı tarafından düzenlenen ’Tek Sevdamız Türkiye’ programında vatandaşlara hitap etti. Ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın da vatandaşlara konser verdiği Prof. Dr. Devlet Bahçeli Meydanında gerçekleşen programda konuşan Elvan, Avrupa’nın terör örgütlerine kapılarına açtığına dikkat çekti. Elvan, Avrupa’nın birçok ülkesi PKK terör örgütüne kapılarına açmış durumda. Yine Avrupa’nın birçok ülkesinde Fetullahçı Terör Örgütü, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan ihanet şebekeleri hayır kampanyası yapıyor. Avrupa’nın birçok ülkesi de bunlara kapılarını açtı, destek veriyor. Sevgili kardeşlerim burada şunu ifade etmek istemiyorum. Hayır veren kardeşlerim, hayır veren vatandaşlarım da teröristtir demek istemiyorum. Asla böyle bir şey söylemeyiz. Asla bizim ağzımızdan böyle bir şey çıkmaz. Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin, kim hangi oyu verirse versin biz saygı duyarız. Ancak benim görevim size bunları hatırlatmak, bu bir vatandaşlık görevi aynı zamanda dedi.

Avrupa’da bir engellemeyle ilk kez karşılaşıldığını da ifade eden Bakan Elvan, Biz bu güne kadar 11 seçim gerçekleştirdik. Bu 11 seçimde hiçbir Avrupa ülkesi siyasi partilerin Avrupa’daki kampanyalarını engellemedi. Ama bugün bu referandum da evet kampanyası yapılmasının önüne geçiyorlar. Bakanlarımızın milletvekillerimizin evet kampanyası yapmalarını engelliyorlar. Neden acaba, neden diye konuştu.

Karanlık odakların yapmak istedikleri değil bizim için milletimizin ne dediği önemli

Avrupa’da yayın yapan bazı televizyon kanallarının açık açık hayır kampanyası yürüttüğüne de dikkat çeken Elvan, Avrupa’daki bazı televizyon kanallarında hayır kampanyaları yürütüyorlar. Acaba neden yürütüyorlar, sorarım size. Sevgili kardeşlerim onlar ne yaparlarsa yapsınlar, onların amaçları ne olursa olsun. Karanlık odakların düşündükleri, yapmak istedikleri ne olursa olsun bizim için hiç önemi yok. Bizim için önemli olan milletimizin ne dediği, sizlerin ne dediği sevgili kardeşlerim. Kim ne yaparsa yapsın Kim ne söylerse söylesin, Allah’ın izniyle sizlerin güçlü desteğiyle, PKK terör örgütünün de kökünü kazıyacağız, Fetullahçı terör örgütünün de kökünü kazıyacağız şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bakan Elvan, Tanju Çolak ile birlikte esnafı ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir