Başkan Can, kadın sivil toplum kuruluşu üyeleri ile bir araya geldi

Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi’nde sivil toplum kuruluşlarının üyelerinin katıldığı kahvaltıda konuşan Başkan Can, Tarsus’ta güzel bir birlikteliğin yakalandığını söyledi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Can, “Kadın, annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen ve bunun yanında yaşamın her zorluğunu omuzlarında taşıyan fevkalade bir varlıktır. Toplumun en önemli yapı taşı aile, ailenin de en önemli unsuru anne, yani kadındır. Kadınlarımız dünyanın hiçbir coğrafyasında görülmeyecek özverilerle, bu toprakların vatan olmasında, erkeklerle beraber mücadele vermiştir. Toplumun eğitimindeki en temel taşı analardır, kadınlardır. Kadınlarımızın toplumun doğru istikamette gitmesindeki rolü büyüktür. Bizler göreve gelirken iddialı sloganlarımızdan biri de ‘Birlikte Yöneteceğiz’ idi. Bugüne kadar geçen sürede hep buna bağlı kaldık. Her zaman kadınlarımızın da fikrini aldık ve projelerinde her türlü desteğimizi verdik. Bugün birlikteliğimizin ürününü burada sergiliyoruz. Bu etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen tüm sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle başta şehit anneleri olmak üzere, tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
Kadınlara yönelik Hanımeli projesinin çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Can, projeye tüm sivil toplum kuruluşlarının destek vermesini istedi.
Başkan Can, daha sivil toplum kuruluşları tarafından Cumhuriyet Alanında açtıkları stantları gezdi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Turgut: “Vatandaş bize değil biz vatandaşımıza gidiyoruz” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir