Başkan Dinçer, UKOME’de ulaşım sektörü temsilcilerine yeteri kadar yer verilmesini istedi

Mersin ESOB Başkanı Dinçer, il genelinde birliğe bağlı olarak ulaşım sektöründe faaliyet sürdüren şoförler, servisçiler ve minibüsçüler esnaf odalarının başkanlarıyla bir araya gelerek, sektördeki sorunlar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. ESOB binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Dinçer, “Ulaşım sektöründeki odalarımızın yerel ve genel idarelerle yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturma ve ortak hareket etme adına bu tür toplantıları düzenli hale getireceğiz” dedi.

Ulaşım sektöründeki servisçi, minibüsçü, şoför esnafının sabah ilk ışıklarından akşamın geç vaktine kadar direksiyon başında öğrenci, işçi, memur ve vatandaşlara hizmet verdiğini dile getiren Dinçer, bu önemli kesimin özellikle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulu UKOME Daire Başkanlığında yeteri kadar temsil edilemediğini vurguladı. Bu nedenle büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Dinçer, ulaşım sektöründe faaliyet gösteren meslek odalarına yeter sayıda yer verilecek şekilde UKOME Yönetmeliğinin değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda, ulaşım sektöründeki tüm oda başkanlarının sorun ve beklentilerini dinleyen Dinçer, “Sorun ve sıkıntılarımız nelerse sizlerle bir araya gelip dinleyelim, bilgi sahibi olalım ve çözümü konusunda ilgili ve yetkililerle görüşelim. Sizlerden ricam, il ve ilçe ayrı ayrımı yapmadan, ekip ruhu ile hareket ederek ve birbirimizin aleyhine hareket etmeden birlik ve beraberlik içerisinde hareket edelim. Bizler birlik beraberlik içerisinde ortak hareket edersek, sorunlarımızı çok daha kısa sürelerde çözüme kavuştururuz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan MEÜ Denizcilik Fakültesi’nin inşasını MDTO üstlendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir