Başkan Gültekin, polis aracına düzenlenen terör saldırısını kınadı

Saldırı sonrasında olay yerine giderek incelemelerde bulunan Gültekin, “Bu tarz eylemler ülkemizin bölünmez bütünlüğünü bozamayacaktır” dedi.

Başkan Gültekin, Mersin’in merkez Mezitli ilçesine bağlı Tece Mahallesi’nde, kontrol noktasındaki polis aracına düzenlenen ve 2 polis memurunun yaralandığı terör saldırısının ardından, olayın gerçekleştiği noktaya giderek, emniyet güçlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Saldırıya ilişkin açıklama yapan Gültekin, şer odaklarının bu tarz eylemlerine boyun eğmeyeceklerini ifade etti. Gültekin, “Terör çirkin yüzünü bu kez Mersinimizde gösterdi. Mezitli’de kirli eller tarafından gerçekleştirilen ve 2 polis memurumuzun yaralanmasına sebep olan bu saldırıyı esefle kınıyorum. Şu bilinmelidir ki, bu tarz eylemler ülkemizin bölünmez bütünlüğünü bozamayacaktır. Türkiye düşmanları bu emellerine asla ulaşamayacaktır. Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan anlayışından uzaklaşmayacağız. Toplumu kutuplaştırmaya yönelik, devletimizi yıldırmaya yönelik, milletimizi korkutmaya yönelik girişimlerde bulunanlar asla başarılı olamayacaklar. Patlamada yaralanan polis memurlarımıza acil şifalar dileyerek, bir an önce görevlerine dönmelerini temenni ediyorum. Mersinimize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Mersin’in altın kızı Aleyna tekrar Milli Takımda başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir