Başkan Kocamaz’dan ’Kadınlar Günü’ kutlaması

Kocamaz, ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, kadınların toplumda önemli roller üstlendiğini ifade ederek, Hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin mimarlarıdır. Onlar ki, toplum hayatında her daim önemli roller üstlenmiş, ülkemizin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibi olmuşlardır. Her alanda kadın-erkek eşitliği, uygarlığın ve demokrasinin gereğidir. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bunu yıllar öncesinden görmüş ve birçok Avrupa ülkesinde bile kadının seçme ve seçilme hakkı yokken, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını tanımıştır” diye konuştu.
“Kadınlarımızın hayata katılmalarına destek olmalıyız”
Türk kadınlarını, Atatürk ile kavuştukları hak ve özgürlüklerden dolayı kutladığını kaydeden Kocamaz, “Kadınlarımızın hayata daha çok katılmalarını sağlamak için yeterince fırsat tanınması ve önlerindeki engellerin kaldırılması gerektiğini vurgulamak istiyorum. Ülkemizde kadınların okuma oranlarını artırmalı, sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarını sağlamalı ve siyasette onlara daha çok alan açmalıyız” ifadelerini kullandı.
“Kadına yönelik şiddet ülkemizde ve dünyada kanayan bir yara”
Kadına yönelik şiddete de dikkat çeken Kocamaz, şöyle devam etti; “Ülkemizde ve dünyada kanayan bir yara olan kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve cinayetleri artık son bulmalıdır. Bu gibi durumlarda verilecek cezaların arttırılması elbette bu tür girişimlere girenler için caydırıcı olabilir ancak, her şeyde olduğu gibi bu konuda da eğitimli bir nesil yetiştirmek büyük önem taşımaktadır.”

Bir önceki yazımız olan AK Parti’li Özkan’dan Başkan Karak’a ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir