Başkan Tuna: “13 yılda ilçemize 500 bin ağaç diktik”

Tuna, öğrencilerden ağaçlara ve doğaya sahip çıkmalarını isteyerek, 13 yılda ilçemize 500 bun ağaç dikimi yaptık dedi.
Güneykent Mahallesi’nde gerçekleştirilen ve Orman Haftasına kadar sürecek olan ağaçlandırma etkinliğiyle, 15 bin fidan toprakla buluşturulacak. Çocukların elleriyle hayat bulan fidan dikim çalışmasına katılan Başkan Tuna, onlardan ağaçlara ve doğaya sahip çıkmalarını istedi. Küreklerle fidanlara toprak atan çocuklara yardım ederek, can suyunu onlarla birlikte veren Tuna, İlçeye 13 yılda yaklaşık 500 bin ağaç dikimi yaptıklarını söyledi. Tuna, Kolejimizin minik öğrencileriyle birlikte ağaç dikme etkinliği yaptık. Çocuklarımız gerçekten büyük emek çektiler. Toroslarımıza, Mersinimize, ülkemize ve geleceğimize sahip çıkacak olan bu çocuklarımızdır. Doğanın dengesi bozuluyor. Bu çalışmamızla, erozyonu ve küresel ısınmayı önlemenin ağaçlandırma çalışmalarıyla gerçekleşebileceğini anlattık. Amacımız, çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamaktır. Ağaçlandırma etkinliğine sundukları katkılarından dolayı tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
13 yılda ilçedeki yeşil alan miktarını 106 bin metrekareden bir milyon 200 bin metrekareye, park sayısını da 56’dan 174’e ulaştırdıklarını da belirten Tuna, ağaç dikmek kadar onları korumanın da önemli olduğuna dikkat çekerek, öğrencilerden ve tüm vatandaşlardan bu konuya daha duyarlı olmalarını istedi.

Bir önceki yazımız olan Mersin Şehir Hastanesi yönetiminden Kadınlar Günü etkinliği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir