Çakacak: “Polis teşkilatımız, dünya çapında önde gelen polis teşkilatlarından biridir”

Vali Çakacak, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172’nci kuruluş yıl dönümü ve ‘Polis Haftası’ dolayısıyla Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve teşkilat mensuplarını kabul etti. Çakacak, kabulde yaptığı konuşmada, başarılarla dolu köklü bir geçmişe sahip olan Türk Polis Teşkilatı’nın 172’nci yılını kutluyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 172 yıllık bilgi birikimini modern çağın imkanlarıyla birleştirerek kendini sürekli geliştiren Türk Polis Teşkilatının dünya çapında önde gelen polis teşkilatlarından biri olduğunu vurgulayan Çakacak, polislerin, vatandaşın can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev yaptığını ifade etti. Çakacak, devletin vatanı ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ile halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Günü’nü kutladı.

Vatan uğruna canlarını feda eden şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere ve ailelerine ise sağlık ve mutluluk temennisinde bulunan Çakacak, kabulde Emniyet Müdürü Şahne ve beraberindekilerle bir süre sohbet etti.

Bir önceki yazımız olan Kent içine sıkışıp kalan mermerciler, sanayi sitesi için imar planını bekliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir