DABB’dan velilere TEOG bilgilendirme eğitimi

Eğitim programına katılan veliler, Psikolog Nevin İlgün ve Tece Ortaokulu rehber öğretmenleri ile birlikte velilere TEOG tavsiyelerinde bulundu. Gençlerin hedefledikleri lisenin kapılarını açan TEOG sınavında hem öğrencilerin hem de velilerin sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını ifade eden İlgün, öğrencilerin ve ailelerin nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda önerilerde ve uyarılarda bulundu.

Sınavdan önce rahatlamanın ve doğru yol izlemenin ipuçlarını dinleyen veliler, sınav öncesi ve sırasında psikolojinin dengeli tutulabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktaları eğitmenlerden dinlediler. Karşılıklı olarak soru cevap şeklinde devam eden eğitimin sonunda eğitime katılanlar, bu tür eğitimlerin devam etmesi temennilerini ileterek Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ettiler.

DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ücretsiz eğitimler vermeye ve eğitime katkı koymaya devam edeceklerini ifade etti. Eğitimlerle, her kesimden her yaştan insana hitap ettiklerini ve bundan büyük mutluluk duyduğunu aktaran Çetin, şunları söyledi:

Sınavlar, eğitim hayatının bir gerçeği ve hayatın da kendisi başlı başına bir sınav. Çok çalışan ve azmeden insanların aşamayacağı sınav, zorluk yoktur. Ülkemizin kalkınmasının eğitimli insan potansiyeline bağlı olduğunu düşünüyor ve eğitime son derece önem veriyoruz. Yerel yöneticiler olarak bizler her zaman öğrencilerimizin ve ailelerinin yanında olacağız. Büyük başarı hikayelerine imza atmalarına bir nebze de olsa katkı sunacağız.

Bir önceki yazımız olan Mersin Şeflerini Arıyor Yarışması başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir