Erdemli’de 15 Temmuz şehitleri anısına hatıra ormanı

Demokrasi şehitlerinin adının yazılı olduğu 249 fidan ilçeye bağlı daha önce köy olan Hacıhalilarpaç Mahallesi’nde oluşturulan 15 Temmuz Şehitler Ormanında düzenlenen törenle toprakla buluşturuldu.

15 Temmuz kahramanlarından Ömer Halisdemir’in adının yazılı olduğu fidan, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk tarafından dikilirken, kahraman polis memuru Fethi Sekin için de bir fidan dikildi.

Törende bir konuşma yapan Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, 15 Temmuz da yapılanların bir kalkışmadan çok bir işgal provası olduğunu ifade etti. Pamuk, Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize şifa diliyoruz. Kalkışılan hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızın hatırasını yaşatmak için 249 demokrasi şehidimiz adına fidan dikerek onları anıyoruz, şehitlerimizin yaptığı kahramanlıkları asla unutmayacağız” dedi.

Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik’te 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasını unutturmayacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından 249 demokrasi şehidi için yapılan hatimlerin duası da yapıldı.

Hacıhalilarpaç Ortaokulu öğrencileri Sude Tuna ve Emine Nur Kuzucu’da 15 Temmuzla ilgili yazdıkları duygu dolu şiirlerini okudu.

Bir önceki yazımız olan Silifke’de Mali Müşavirler Hatıra Ormanı oluşturuldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir