Hamallık yapan vatandaş bulduğu parayı polise teslim etti

Erdemli Sebze Meyve Halinde hamallık yapan evli ve 1 çocuk babası 29 yaşındaki İbrahim Dal, ilçe merkezinde yürüdüğü sırada yerde bin lira buldu. Para kazanmanın zorluklarını bildiğini söyleyen Dal, bulduğu parayı hiç düşünmeden Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürerek polis merkezi amirliğine teslim etti.

Parayı tesadüfen göndüğünü anlatan İbrahim Dal, Elektrik faturamı yatırmak için postane sokağından gidiyordum. Faturamı yatırdım geriye dönüşte kaldırımda yürürken yolda bir miktar para buldum. Anons ettirmek için belediyeye gittim. Anonos yok dedikleri için bende polis karakoluna geldim. Görevli komisere parayı teslim ettim dedi.

Para kazanmanın zor olduğunu düşünüyorum

Kendisinin Erdemli Meyve Sebze Halinde 15 yıldır hamallık yaparak evinin geçimini sağladığını ifade eden Dal, Parayı kaybedenin bir gariban olacağını düşündüm. Kendimde gariban olduğum için, belki bir garibanın ev kirasıdır, maaşıdır, bunları düşünerek parayı polis karakoluna teslim ettim. Para kazanmanın zor olduğunu düşünüyorum. Para bulanların buldukları parayı bu şekilde teslim etmelerini tavsiye ediyorum. Şuan dünyanın en mutlu insanıyım. Bir insanlık görevimi yerine getirdiğim için. Herkese bu şekilde yapmalarını tavsiye ediyorum diye konuştu.

Polis ise kendilerine teslim edilen paranın sahibini bulmak için çalışma başlattı.

Bir önceki yazımız olan Yılın ilk açıkta erik hasadı başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir