İSO 500’de MTOSB’den 8 firma yer aldı

İSO 500 sonuçlarını değerlendiren MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer almayı başaran MTOSB firmalarıyla gurur duyduklarını vurguladı. Tekli, “Yaptıkları Ar-Ge çalışmaları ile her yıl yükselişlerini sürdüren ve 2016 yılı araştırmasında da ilk 500 arasında bulunan 8 firmamızı da canı gönülden kutluyorum” dedi.

Mersin’in, her geçen yıl sanayi yatırımlarının artarak devam ettiği bir kent olduğunu belirten Tekli, “Bu yükseliş hem kentimizin istihdam oranlarını hem ihracat rakamlarını olumlu etkiliyor. Biz Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak tüm çalışmalarımızı yeni sanayi alanları oluşturabilme adına gerçekleştiriyoruz. 3. Bölge’de sona yaklaştık. En kısa sürede faaliyete geçireceğiz. Böylece Mersin’e yeni sanayi yatırımlarını getirebilmek adına büyük bir adım atmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Teknik Bilimler ve Tarsus MYO’da mezuniyet coşkusu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir