Mersin itfaiyesi, ilk 3 ayda 2 bin 96 olaya müdahale etti

Ekipler, geçtiğimiz yıl aynı dönemde bin 778 olaya müdahale etmişti.

İtfaiye Daire Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin itfaiyesi 6 adet müdürlük, 14 grup amirliği ve bu amirliklere bağlı 16 istasyon, 105 araç ve 666 personelle, hizmet vermeye devam ediyor. İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 2016 yılının ilk 3 aylık döneminde bin 784 olaya müdahale ederken, 2017 yılının ilk 3 aylık döneminde 2 bin 96 olaya müdahale ederek, daha fazla mesaiyle vatandaşların yanında oldu. Hayat kurtarmak, mal kurtarmak ve çevreyi korumak gibi 3 temel amacı olan İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, canlı arama kurtarma çalışmalarındaki etkinliği arttırmak amacıyla K 9 köpek eğitim birimini kurarak, bu konudaki çalışmalarına da başladı.

Sosyal proje kapsamında gönüllü itfaiyecilik çalışmalarına da devam eden Mersin itfaiyesi, bu projesiyle özellikle kırsal alanlarda meydana gelen yangınlarda etkinliğini arttırmayı hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan Başkan Tarhan, sabah mesaisinde belediye işçileriyle buluştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir