Mersin’de polise saldırı olayıyla ilgili 10 kişi gözaltına alındı

Edinilen bilgiye göre, dün sabah merkez Mezitli ilçesi Tece Mahallesi Söğütlü kavşağındaki trafik ışıklarında bekleyen polis aracına yönelik bombalı saldırıyla ilgili soruşturmayı sürdüren Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK terör örgütü ile ilişkisi bulunduğu belirlenen 10 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyet müdürlüğündeki sorgularının sürdüğü belirtildi.

Öte yandan saldırıyla ilgili bölgedeki güvenlik kameralarının da incelendiği, yapılan incelemelerde şu ana kadar faillere ilişkin net bir görüntünün tespit edilemediği ifade edildi. Patlayıcının ise önceden bir poşet içerisinde demire bağlandığı ve uzaktan patlatıldığı kaydedilirken, bombanın cinsiyle ilgili kriminal incelemelerinin sürdüğü belirtildi.

Dün saat 07.20 sıralarında meydana gelen saldırıda, yol güvenliğini sağlayan ekip otosu içerisindeki polis memurları Hayrullah Poyraz ile Olcay Solak yaralanmış, yaralı polisler Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.

Bir önceki yazımız olan Kocamaz; "Herkese eşit hizmet götürmek mecburiyetindeyiz" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir