Mezitli’de Zabıta Teşkilatının kuruluşu törenle kutlandı

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Halkın huzuru için mücadele eden zabıtamızı, başarılı çalışmalarından dolayı kutuluyorum” dedi.

Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen kutlama töreninde, zabıta memurlarıyla buluşan Başkan Tarhan, burada yaptığı konuşmada, zabıta kaynaklı şikayetlerin zabıtaların özverili çalışmaları sonucu son derece azaldığını söyledi. Tüm birimleriyle Mezitli halkının mutluluğu için çalıştıklarını vurgulayan Tarhan, “Çok zor bir görevi üstleniyorsunuz. Her gün binlerce insanla yüz yüze olmak zor bir görevdir. Doğrudan doğruya ilişki içerisindesiniz. Zabıta, resmi kıyafet giydiği için belediyemizin adeta yüzü konumunda. Yaptığınız her olumlu ya da olumsuz hareket elbette belediyemize mal edilmektedir. Sizin de ve esnafın özel sorunları olabilir, başka bir olay etkilemiş olabilir; ancak görev yaparken sağduyulu ve yardımsever olacaksınız. Esnaf size sinirlense bile siz onlara sakin davranmak durumundasınız” diye konuştu.

Halkla ilişki kurmanın önemine değinen Tarhan, bunu sağlamak için zaman zaman kurslar ve eğitim programları düzenleyerek zabıtayı hazırlamaya çalıştıklarını kaydetti. Tarhan, “Son dönemde zabıtamızdan şikayetler son derece azalmıştır. Göstermiş olduğunuz bu özverili çalışma ve performansınız için teşekkür ederiz. Ama bu yeterli değildir. Daha iyi olmasını istiyoruz hizmet veren arkadaşlarımızın. Bizde bunun sonu yok. Hep daha iyi olmanızı isteriz. Bu yüzden hepimizin bildiğini paylaşmamız gerekir” ifadelerini kullandı.

Mezitli Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Özgün Ülkü ise üniforma giymeleri nedeniyle Mezitli Belediyesi’nin temsil yüzleri olduklarını ifade ederek, “Tüm çalışma arkadaşlarıma belediyemizin gülümseyen yüzünü gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Bize böylesi rahat ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunduğu için de Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Törende, Zabıta Teşkilatının kuruluş yıl dönümü pasta kesilerek kutlandı.

Bir önceki yazımız olan Dağdan kopan kayalar yolu kapattı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir