Sağlık-Sen Mersin Şubesinden kan bağışına destek

’Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanlığı kurtarmış olur’ temasıyla düzenlenen kampanyaya, başta sağlık çalışanları olmak üzere vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Kampanyaya kan vererek destek olan Sağlık-Sen Mersin Şube Başkanı Şemsettin Karadoğan, kan bağışının önemine vurgu yaparak, Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybetmektedir. Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 80 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun yüzde 1i kadar olduğunu göstermektedir. Oysa kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir dedi.

Karadoğan, insan sağlığını kendi bayramı olarak gören bir anlayışla, sosyal sorumlulukları gereği insan odaklı bütün çalışmalara destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Kızkalesi sahilleri yaza hazırlanıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir