Startup Weekend Mersin Girişimcileri Buluşturdu

“Güney için Teknoloji” teması ile Mersin Teknopark binasında girişimci gençlere kapılarını açan Startup Weekend Mersin, Az laf çok iş sloganıyla yola çıkarak katılımcılarına 48 saat içinde iş fikirlerini hayata geçirme şansı tanıdı. 100’ün üzerinde ve bölge üniversitelerinde okuyan öğrenci ve girişimcilerin katılımcı olarak yer aldığı etkinlikte, alanında uzman mentorler iş fikirlerinin doğru bir şekilde hayata geçmesi için katılımcıları 48 saat boyunca destekleyip başarılı fikirlerin hayata geçmesinde önemli bir rol aldılar.

İş fikri olsun olmasın, girişimcilik ile ilgilenen herkesin katılabildiği etkinlikte yazılımcılar, tasarımcılar, iş geliştirme ve pazarlamacılardan oluşan ekipler kuruldu. İş fikirlerinin oluşturulduğu etkinlikte, Yalın Girişim, sunum teknikleri gibi eğitimler ve tecrübeli mentorlerin desteğiyle Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı Başkanı Mehmet Buldurgan ve Smarts United Kurucusu Kazım Yalçınoğlu‘nun da yer aldığı jüri üyelerine sunumlar yapıldı. 14 takımın sunumlarını gerçekleştirdiği etkinlikte, birinciliği Kod Canavarları, ikinciliği Yapay Zeki ve üçüncülüğü Yolcu ekipleri elde etti.

Startup Weekend her hafta sonu dünyanın farklı yerlerinde gerçekleştiriliyor. Startup Weekend etkinliğinin yakın tarihte Adana’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Tarsus Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi tekstil atölyesi gibi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir