Toroslar belediyesi, ‘Cumhuriyet Konvoyu’ düzenleyecek

Belediyeden yapılan yazılı açıklamayla göre, Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan Toroslar Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak konvoy, şehir turu yaparak Cumhuriyete sonsuza dek sahip çıkılacağının mesajını verecek. Toroslar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek organizasyona; Türkiye Motosiklet Federasyonu, Mersin Otomobil Sporları Kulübü, Mersin Motosiklet Spor Kulübü, Mersin Enduro Kulüp, Mersin Off-Road Kulübü, Çukurova Klasik Otomobilciler Derneği, Mersin Bisiklet Derneği, Mersin İki Teker, Mersin Motor Kulübü, Renault Spor Kulübü, MERBİS Deliler, The Modifiye, Mersin Motorcycle Clup, Mersin Motorcycle Team, Mersin Maxi Scooter Clup, Mersin Black Raven Motosiklet Kulübü, Mersin Türk Chopper Motosiklet Kulübü ile Vosteam Mersin Üyeleri de araçlarıyla destek vererek, Cumhuriyet coşkusuna ortak olacak.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Cumhuriyet konvoyuna katılmak isteyen vatandaşları 29 Ekim Pazar günü saat 15.00’te Çağdaşkent Mahallesi’ndeki Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nda buluşmaya davet etti. Başkan Tuna, “Ulu Önderimiz Atatürk’ün ‘Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği Cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır’ sözlerinin her an biraz daha anlam kazandığı günümüzde, Cumhuriyete inanan ve onun değerlerine sahip çıkıp koruyan kuşaklar yetiştirmeliyiz. Bu vesileyle düzenleyeceğimiz Cumhuriyet konvoyumuz da çok anlamlı bir organizasyon olacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Uyuşturucu parası için engelli genci döverek gasp etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir