Toroslar’da yüzme kursları başlıyor

Çukurova Mahallesi’nde 18 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Toroslar Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilecek temel yüzme eğitimlerinden, 7-18 yaş aralığında olanlar faydalanabilecek.

Geçen yıllarda gördüğü yoğun talep ve beğeniyle bu yıl da yüzlerce çocuğa ve gence hizmet verecek olan kurslar, alanında uzman yüzme antrenörleri eşliğinde haziran, temmuz ve ağustos aylarında 3 dönem olacak şekilde hafta içi her gün düzenlenecek.

12 Haziran Pazartesi günü ilk etabı başlayacak olan kurslara kayıt yaptırmak isteyenler ise belediye veznelerine yatıracakları 30 TL ücretin dekontu ile birlikte kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğraflarıyla Çukurova Mahallesi’nde bulunan Olimpik Yüzme Havuzundaki Toroslar Belediyesi Spor İşleri Koordinatörlüğüne başvurularını yapabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yüzme kursuna katılacak kursiyerler için servis imkanı da sunduklarını belirterek, kurslardan 2 yılda yaklaşık 10 bin çocuk ve gencin yararlandığını söyledi.

Tesiste bir sporcu için gerekli tüm imkanların titizlikle düşünüldüğünü vurgulayan Başkan Tuna; “İçerisinde tesis binası, havuz başı aktivite alanı, kafeterya, duş ve soyunma odaları ile hakem ve yönetim bölümlerinin de yer aldığı olimpik yüzme havuzumuzda gerçekleştirdiğimiz kurslarımıza, yaz dönemine girilmesiyle başlıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin tüm spor aktivitelerinden yararlandığı Toroslarda amacımız, yüzme sporunu da yaygınlaştırmaktır. Bu yıl da düzenleyeceğimiz kurslarla yüzme bilmeyenlere yüzme öğretilecek, bilenler ise kendilerini daha da geliştirme imkanına kavuşacak” dedi.

Belediye yaz spor okulları kapsamında yüzmenin yanı sıra basketbol, futbol, voleybol ve kort tenisinin de yer aldığını kaydeden Tuna, “Biz tesisleri yapıp, imkan sağlıyoruz, anne ve babalarımızdan da çocuklarımızı spora yönlendirmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan 55’inci Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir